Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Rengarenk Bir Şehir İçin Elazığ Belediyesi Üretiyor

Elazığ Belediyesi seralarında yetiştirilen çeşit çeşit çiçek ve bitkiler, yıl boyunca mevsimine uygun olarak kentin  bulvar ve cadde yan bantları, orta refüj, kavşak, park ve bahçelerinde rengarenk bir görsellik oluşturuyor.

Her mevsim özel olarak tasarlanan peyzaj çalışmaları ve farklı tür ve renkteki binlerce çiçekle şehrin dört bir yanında adeta bir görsel şölen oluşturulurken, çiçek ve çalı grubu bitkilerin seralarda yetiştirilmesiyle önemli oranda tasarruf da sağlanarak, daha az maliyetle kent estetiğine katkı sağlanıyor.

Elazığ Belediyesi’nin Doğukent Mahallesi’nde yer alan 70 bin metrekare alana sahip 10 ayrı tünel serasında bu sezon için 50 bin adet gül fidesinin yanı sıra ardıç, ligustrum, ateş dikeni, berberis, hatmi gibi bitki türleri çelikleme yöntemiyle, menekşe, aslanağzı, hüsnüyusuf gibi çeşit çeşit çiçekler de tohumlama yöntemiyle mevsimlerine uygun olarak şehri süslemeye hazırlanıyor. Yıl boyunca üretimin devam ettiği seralarda, daha az maliyetle kent estetiğine katkı sağlanırken, üretimin artırılması içinde çalışmalar özverili bir şekilde sürdürülüyor.

Bir önceki yazımız olan Elazığ Baskilliler Derneğinde, Aslanmirza Güven Tazeledi başlıklı makalemizde Aslanmirza, Baskilliler ve Derneğinde hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri