Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Özgecan’ı anlatan ‘Cennetin Kuşları’ filmi için pazar kuruldu

Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te bindiği minibüste vahşice katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın hayatını anlatacak ‘Cennetin Kuşları’ filminin giderlerinin karşılanmasına destek çıkmak için 81 ilden gelen yöresel ürünler Elazığ’da kurulan pazarda satışa çıkarıldı. Elazığ Belediyesinin katkılarıyla Özgecanlar Derneği tarafından Ahmet Aytar meydanında kurulan pazarda takı malzemesinden kuru yemişe, el işi ürünlerinden ev aletlerine kadar birçok yöresel ürün satışa çıktı. Satıştan elde edilecek gelirle Cennetin Kuşları filminin giderlerinin karşılanmasına destek olunacağı belirtildi.

Özgecanlar Derneği Üyesi Osman Cangür, “Özgecan Aslan 2 sene önce Mersin’de hunharca katledilen bir kardeşimizdi. Özgecan Aslan’ın hayatını anlatan Cennetin Kuşları filminin giderlerini karşılamak amacıyla bizde bu tarz etkinlikler yapmaktayız. Cennetin Kuşları adlı film önümüzdeki aylarda çekime başlayacak. Bizde burada ülkemizin 81 ilinden değişik yöresel ürünleri satıyoruz, elde edilen gelirleri film giderlerinde kullanacağız dedi.

Elazığ’da farklı illerin yöresel ürünlerin satılmasından dolayı mutlu olduğunu aktaran alışveriş yapan vatandaşlardan Şennur Bulun, Yöresel ürünlerin satışından elde edilen gelir Cennetin Kuşları filminde kullanılacağını öğrendik. Biz de bundan dolayı memnun olduk diye konuştu.

Farklı yöresel ürünlerinin Elazığ’da tanıtılmasının kendileri için büyük bir katkı olduğunu dile getiren Metin Akgün ise Bizde farklı yörelerdeki yöresel ürünleri görmüş olduk. Burada yapılan bu etkinliğin yeni Özgecanlar olmasın diye çekilen Cennetin Kuşları filmine destek olması toplumsal bilinçlenmemize de katkı sağlayacaktır ifadelerini kullandı.

Yöresel ürünler pazarının 11 Nisan’a kadar açık kalacağı öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan İşitme Engelliler Futbol Süper Ligi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri