Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Milletvekili Açıkkapı’dan Berat kandili kutlaması

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı , Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili dolayısıyla açıklama yaparak İslam aleminin kandilini kutladı. Bir yıllık rızıkların paylaştırıldığı Berak Kandili’ni, İslam aleminin her zaman baş tacı ettiğini belirten Milletvekili Açıkkapı, kandilin ülkede en kıymetli şekilde idrak edildiğini söyledi.

Berat gibi kutsal geceleri layıkıyla idrak eden kişilerin büyük sevaplar kazanabildiğini ifade eden Açıkkapı, “Rabbimiz Berat ve benzeri kutsal gecelerde rahmet ve merhamet kapılarını ardına kadar aralamaktadır. Bizde bu sonsuz ikrama karşı Rabbimizin emirlerini yerine getirip, yasaklarından korunmayı düstur edinerek Peygamber efendimize layık ümmet olmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Berat gecesi bizlere hızla akıp giden hayatımızı sorgulamamızı sağlama ve gönül dünyamızdaki eksikliklerden kurtulma fırsatını vermektedir. Berat gecesinin milletimize,Türk-İslam alemine, insanlığa hayırlar getirmesini, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan ’Harput UNESCO Yolunda’ istişare toplantısı yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri