Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Magandaların vurduğu 3 çocuk annesi, yaşam mücadelesi veriyor

Eşi yanında vurulan Abdurrahman Acar ise olayın faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını ve eşinin yaşatılması için her şeyin yapılmasını istedi.

Olay, 6 Haziran Salı günü kent merkezinde Elazığ Öğretmen evi ile Ahmet Aytar Meydanı arasındaki insanların yoğun olarak kullandığı kaldırımda meydana gelmişti. İki kişi arasında çıkan kavgada silahla ateş edilmesi nedeniyle olayla hiç bir alakası olmayan 3 çocuk annesi Canan Acar (45), Yusuf Altınbaş ve Vahit Özcan yaralanmıştı. Kocası Abdurrahman Acar ile çocuklarının yanında kafasına gelen kurşunla ağır yaralanan ve Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak ilk müdahalesi yapılan Canan Acar, ardından Medical Park Elazığ Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Durumu kritik olduğu öğrenilen anne Acar’ın acil ameliyata alındı, kafasındaki merminin çıkartıldığı ancak durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Yaşam mücadelesi veren Acar’ın kocası Abdurrahman Acar, olayla ilgili gördüklerini aktararak, yetkililerden de destek istedi.

Gece ailesi ile birlikte yürüyüşte olduklarını belirten Abdurrahman Acar, 6 Haziran 2017 tarihinde öğretmenevinin önünde ailemle birlikte yürüyüşteydik 100 metre ilerimizde magandalar tarafından gelen kurşunla eşim yanımda yere yıkıldı. Acil yardım ekipleri olay yerine gelerek ilk olarak eşimi Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırdı. Daha sonra eşim oradan Medical Park Elazığ Hastanesine sevk edildi. Yapılan müdahaleler sonucunda eşimin durumu hala kritik dedi.

Eşinin sağlığına kavuşması için devlet büyüklerinden her türlü imkanın kullanılarak yardımcı olunmasını isteyen acılı eş, olayı gerçekleştiren şüphelilerin de yakalanarak en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Öte yandan, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayın asıl faillerinden biri ile ona yardım eden başka bir şüpheliyi yakalayarak tutuklanmasını sağlamıştı. Olayın diğer failinin yakalanması için çalışma yapıldığı öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu Elazığ’da başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri