Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

KOSGEB’den Elazığ’a 4 milyon lira hibe

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Elazığ Müdürlüğü olarak 2016 yılında girişimcilere 4 milyon lira hibe verildiğini belirten KOSGEB Elazığ Müdürü Şaban Yaşa, 2017 yılında hedeflerinin 4 milyonunun üzerine çıkmak olduğunu söyledi.
KOSGEB Elazığ Müdürlüğüne Mehmet Cüreoğlu yerine Şaban Yaşa atandı. Göreve başlayan Yaşa, çalışmalar ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Hedeflerinin devletin tanımış olduğu destek unsularından Elazığ’daki tüm girişimcilerin en üst seviyede yararlanmalarını sağlamak olduğunu belirten Şaban Yaşa, “Memleketimiz zor süreçten geçiyor ve bu anlamda herkese ciddi anlamda iş yükü düşüyor. Bir saat çalışan bir insanın 5 saat çalışması gereken bir süreçteyiz. Bizde ilk geldiğimiz günden itibaren tüm arkadaşlarımıza aynı zihniyet ile yoğun bir çalışma temposuyla memleketimize ve ülkemize nasıl bir katma değer üretiriz mantığı içerisinde çalışmaya başladık” dedi.
2016 yılının Türkiye için zor geçtiğini vurgulayan Yaşa, “15 Temmuz olayları destek süreçlerine ciddi anlamda yansıdı. Bizim şuan ki yaptığımız çalışmalarda bu birikmiş destek ödemelerini en kısa sürede çözmek. Valilik başta olmak üzere ilgili birimlerle iletişim içerisinde girdik. Mümkün olduğu ölçüde önümüzdeki haftadan itibaren yavaş yavaş destek ödemelerimize başlayacağız. Tabi buradaki süreçte firmalarımızın bu desteklere olan talepleri azaldı. Ona rağmen geçen seneye baktığımızda Doğu Anadolu’da ki iller içerisinde çok kötü bir performans sergilemedik. Ama hedeflediğimiz gibi de değil. 4 milyonun üzerinde bir destek ödemesi yapıldı. Buda ilimiz için önemli sayılabilecek bir destektir. Bu sene hedeflerin çok daha üzerinde çıkmayı düşünüyoruz. Amacımız devletimizin elini işletmelerimizde hissetmesini istiyoruz. İşletmecilerin önünde bir el olmayı düşünüyoruz. Bu noktada da KOSGEB’in çok önemli bir kurum ve destek mekanizmasıdır. Önemli görevlerimizin olduğunun bilincindeyiz. Bunu da hep beraber ne iyi şekilde yürüteceğiz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İmzalı bir forma mutlu olmasına yetti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri