Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Kapalıçarşı’da Ramazan bereketi

Elazığ’da 11 ayın sultanı Ramazan ayında iftar ve sahur alışverişi yapan vatandaşlar esnafında yüzünü güldürdü. Hurmasından orciğine, balığından peynirine kadar bir çok ürün bulunan Kapalıçarşı’da tatlı bir telaş yaşanıyor. Alışveriş yapmak için kapalı çarşıya gelen vatandaşlar, kendi bütçelerine uygun ürünleri alma fırsatı buluyor.

Ramazan’ın gelmesiyle işlerinde hareketliliğin başladığını belirten Kapalıçarşı esnaflarından Yusuf Mızrak, “Herkes Ramazan hazırlığı yaptı. Genellikle taze peynir, salamura peynir, tereyağı ve zeytin olmak üzere kahvaltı üzerine ürünler fazlasıyla satıldı. Bu bir hafta daha böyle gider ondan sonra duraklar. Yine bayrama yakın bir hareketlilik olur” dedi.

Ramazan’ın bereketiyle geldiğini dile getiren esnaflardan Çetin Ay, “İşlerimiz iyi. Kapalıçarşımız her geçen gün canlanıyor. Özellikle hurma satışları daha iyi. Ramazan öncesi de katık üzeri satışlar gayet iyiydi. İşlerimiz çok güzel” diye konuştu.

İftar için hurma aldığını ifade eden Orhan Arı ise fiyatların uygun olduğunu ve alışveriş yaptığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Elazığ’da trafik kazaları:3 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri