Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Irak’tan Türkiye’ye, kilolarından kurtulmak için geldi

Irak’ın Duhok kentinde yaşayan 165 kilogram ağırlığındaki 43 yaşındaki Badal Abdulmunaf Omar, obezite cerrahi ile kilolarından kurtulmak için Medical Park Elazığ Hastanesi’ne başvurdu. Hastanede Genel Cerrahi Op. Dr. Fadlı Doğan ile görüşen Omar, yapılan tetkiklerin ardından Sleeve Gastrektomi (tüp mide) ameliyatı oldu.

165 kilogram ağırlığında olduğunu ve bu durumun hayatında sıkıntılara neden olduğunu belirten Iraklı Badal Abdulmunaf Omar, Araştırmalarıma göre Irak’ta da bu ameliyat yapılıyor ama bu kadar iyi yapılmadığını öğrendim. Kilolarım yürümemde, nefes almamda, her konuda bana rahatsızlık veriyor. Tüp mide ameliyatı ile 85 kiloya kadar düşmeyi umut ediyorum dedi.

85 kilosunun kendisi için ideal olduğunu düşünen Omar, Ondan buraya ameliyat olmaya geldim. Şu anki kilolarım sağlığım için çok zararlı. Benim hedefim 85 kilo ama 100 kilonun altında normal bir yaşantım olacağını düşünüyorum. Araştırmalarıma göre bu ameliyattan sonra iştahımın olmayacağıydı. İştahım olmadığı zaman kilo almam da mümkün değil dedi.

Kilolarla birlikte, diğer hastalıklarından da kurtulacak

Tüp mide ameliyatını gerçekleştiren Medical Park Elazığ Hastanesi Genel Cerrahı Op. Dr. Fadlı Doğan ise, 165 kilo ve 1.75 santimetre boyunda olan hastamız Irak’tan geldi. Beraberinde tansiyon, şeker hastalığı rahatsızlıkları bulunmaktaydı. Hastamızın ameliyatı gayet başarılı geçti. Ameliyat sonrası ikinci günü.Hastamız yaklaşık 5, 6 ay süre sonunda normal kilosuna dönmüş olacak. Beraberinde de yandaş hastalıklarından kurtulmuş olacak şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bakan Akdağ: "Almanya’da ve Hollanda’daki politikacıların büyük bir kısmı sınıfta kaldı" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri