Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Hocalı katliamında hayatını kaybedenler Elazığ’da anıldı

Elazığ’da Hocalı katliamında hayatını kaybedenleri anmak amacıyla program düzenlendi.
Gökbörü Türkçüler Derneği Elazığ Şubesi, 26 Şubat 1992 yılında Azerbaycan’ın Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından gerçekleştirilen Hocalı Katliamının yıldönümünde hayatını kaybedenler için anma programı düzenledi. Programa, Gökbörü Türkçüler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Özçelik ve dernek üyeleri katıldı. Program, Hocalı Katliamında hayatını kaybedenler için Kur’an’ı Kerim okunması ve duaların edilmesiyle başladı.
Programda konuşma yapan Gökbörü Türkçüler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Özçelik, “Hocalı, çocukların saklambaç oynadıkları, kızların ip atladıkları, erkeklerin top oynadığı, babaların tarlaya gidip çalıştığı, annelerin sofraya bir parça ekmek koyabilmek için uğraştığı şirin bir kasabaydı. Bir kış gecesinde her şey değişti. Ermeniler, Ruslarından desteğini alarak sokakta gülüşen çocukların seslerini çığlığa çevirdiler. Gökbörü Derneği olarak, 25 yıl değil bin yıl dahi geçse bu katliamı asla unutmayacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Sokak ortasında silahlı kavga:1 ölü, 1 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri