Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

FÜ’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla FÜ’de, ilk etkinlik üniversitenin Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (FÜKÇAM) tarafından “Geleceğin Kadın Ressamları” konulu resim sergisinin açılışı oldu. Serginin açılışına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Asiltürk, FÜKÇAM Müdürü Doç. Dr. Bahar Demirel, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladığını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, FÜKÇAM ile Eğitim Fakültesi Resim bölümünün ortaklaşa düzenlediği resim sergisinin böylesi anlamlı bir günde açılmasından dolayı çok mutluyum. Kadınların hemen hemen hayatın her alanında etkin olmalarını görmekten çok memnunum dedi.
İkinci etkinlik ise, Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı oldu.
Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mukadder Boydak Ozan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mukadder Boydak Ozan, Osmanlıdan günümüze kadar bakıldığında kadınların, erkeklerle birlikte sosyo-kültürel ve siyasal tarihimizin inşasında büyük roller üstlendiğini belirtti.
Program, öğrenciler tarafından hazırlanan şiirlerin okunması ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Elazığ, Bingöl ve Tunceli’den Hollanda ve Almanya’ya tepki başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri