Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Eş katili kocaya 16 yıl 8 ay hapis cezası

Olay, 18 Kasım 2016 tarihinde merkez Sanayi Mahallesi Levent Sokak’ta bir tuhafiyeci de meydana gelmişti. Bir süredir kocası Serkan Yıldız ve 3 yaşındaki oğlundan ayrı yaşayan İlknur Yıldız, çocuğuyla buluşmuştu. Zanlı koca, kendisinden habersiz oğluyla buluşan eşine şarjördeki mermiler bitene kadar ateş ederek öldürmüştü.

Eş cinayeti davasının ikinci ve karar duruşması Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkeme’sinde görüldü. Duruşmaya tutuklu Serkan Yıldız Erzincan Kapalı Cezaevinden SEGBİS’le görüntülü olarak katıldı. Mahkeme heyeti tarafından söz verilen zanlı Serkan Yıldız, pişman olduğunu söyledi.

Savcı mütalaasında sanığın kasten eşini öldürmek suçundan TCK/82/1 maddesi gereğince ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatı ise, müvekkilinin ağır tahrik altında suçu işlediğini hakkında verilecek kararla birlikte tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti sanık hakkında kasten eşini öldürmek suçundan müebbet hapis cezası vererek, haksız tahrik maddesi gereğince bu cezayı 15 yıla indirdi. Heyet, sanığa tehdit suçundan ise 1 yıl 8 ay hapis cezası daha verdi.Toplamda 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Bir önceki yazımız olan Otomobil yaya geçidinin kolonlarına çarptı: 3 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri