Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Elazığspor 50 yaşında

Lig ekiplerinden Elazığspor 50. yılını kutluyor.

Suat Taydaş, Fahri Sunguroğlu, Necdet Altınterim, Yılmaz Çorbacıoğlu, Talat Güler, Sedat Yıldız, Metin Kurtoğlu ve Mürşit Öztürk tarafından 23 Mart 1967 yılında kurulan Elazığspor’un dernek olarak tescili 24.03.1970 tarihinde yapıldı.

23 Mart 1967’de Merkez Gençlikspor, Güvenspor ve Harputspor kulüplerinin birleşmesiyle oluşan Elazığspor, 3. Lig, 2. Lig, 1. Lig ve Süper Lig’de önemli başarılar elde etti. 50 yıllık tarihinde 2001-2002 sezonu ile 2011-2012 futbol sezonlarında 1. Lig’de şampiyon olarak Süper Lig’e yükselen Bordo-Beyazlılar, birçok kez de küme düşme üzüntüsü yaşadı. Ambleminde ay-yıldız taşıyan Elazığspor, ülke futboluna ise bir çok yıldız kazandırdı.

Elazığspor Başkanı Sedat Karataş, kulübün resmi web sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada, “50 yıldır dimdik ayakta olan kulübümüzün birlik ve beraberlik içerisinde, önümüzdeki süreçte çok daha iyi yerlere geleceğine olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Başbakan Yıldırım: “Hayır gurubundaki ekip yalanda ölçü ve sınır tanımıyor” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri