Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Elazığ’dan Esed’e tepki

Esed Rejimi tarafından Suriye’nin İdlip kentinde kimyasal silah kullanılması sonucu 100’ün üzerinde çoğunluğu çocuk ve kadın hayatını kaybetmişti. Elazığ’da Cuma namazı sonrası 15 Temmuz Demokrasi Meydanında toplanan Memur-Sen Elazığ şubesi üyeleri ve vatandaşlar İdlip’te yaşanan katliama tepki gösterdi. Pankartlarla meydana gelen kalabalık Esed karşıtı slogan attı.

Esed’in gitmesi ve zulmün bitmesi için bir araya geldiklerini belirten Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, “4 Nisan’da İdlib’te Esed canisinin zulüm makineleri tarafından kimyasal silahlarla çocuklar olmak üzere 150’nin üzerinden insan katledildi. İdlip ne ilktir nede engelleyemezsek son olacak. Hama’da Halepçe’de, Halep’te yaptıklarını İdlip’te de tekrar ettiler. İnsanlık Baas rejiminin vahşetini boş gözlerle izledikçe İran, Rusya ve Esed soykırımını da aşan vahşetine devam ediyor. Vahşetin üç atlısı, üç maymunu oynayan uluslararası toplumdan güç alarak vahşet galerisini büyütüyorlar. Esed’in yaşaması için kardelenleri kanla suluyorlar. Barış ve huzur güvercinlerini kanatlarından vuruyorlar. Ancak bir olursa başaracağız. Önümüze ve özümüze dönersek, Allah’ın ipine topluca sarılırsak kazanacağız. Bir kez daha İblip’te ki yapılan katliamı ve sorumlularını lanetliyoruz” dedi.

Daha sonra toplanan kalabalık, İdlip’te hayatını kaybedenler için dua etti.

Bir önceki yazımız olan Elazığ’da uyuşturucu ile yakalanan şüpheli tutuklandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri