Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Elazığ’da yoğun bakım hasta yakınlarına kameralı hizmet

Elazığ’da yoğun bakım hastalarını, yakınlarının görebilmesi için kameralı sistem kuruldu.
Elazığ Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi’nde kamera sistemi kuruldu. Kurulan kamera sistemi ile hasta yakınlarıyla ilgili bilgi alırken görme imkanları da olacak. Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Cahit Polat, yengi uygulama ile ilgili bilgi verdi.
Yoğun bakım üniteleri hastaların ileri tedavilerinin yapıldığı bölümler olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Polat, “Yatan hastaların hayati tehlike oluşturabilecek enfeksiyonlardan korunmaları için hasta yakınları ve hastane personelinin giriş çıkışına mümkün olduğunca az izin verilmektedir. Bu durumu ortadan kaldırmak ve hasta yakınlarımızın hastalarını daha rahat görmelerini sağlamak üzere kameralı uygulamayı başlatmış bulunmaktayız. Uygulama hastanemizde bir ilktir” dedi
20 yataklı yoğun bakım ünitesinde her yatağın başına kamera yerleştirdiklerini aktaran Dr. Polat, “Her kamera sadece bir hastayı görüntüleyecek şekilde ayarlanmıştır. Kameralardan gelen hasta görüntüleri, hasta yakınları için servisimizde düzenlediğimiz, hasta bilgilendirme odasında kurulan monitör ekranına aktarılmaktadır. Hasta yakınları yaklaşık 10 dakika hastalarını görmektedir. Hasta yakınları monitör ekranında hastasını izlerken, eş zamanlı olarak hastanın genel durumu hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Görüntüler anlık ve kendi içerisinde kapalı bilgiler olup, hiç bir şekilde kayıt altına alınmamakta ve her hasta yakını sadece kendi hastasına ait görüntüleri izleyebilmektedir. Bu sistem hem bize hem de hasta yakınlarına çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Elazığ’da 383 köy yolu kapandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri