Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Elazığ’da ’Okul -Cami Bütünleşme’ projesi hayata geçirildi

Elazığ’da faaliyete geçen ’Okul-Cami Bütünleşmesi’ projesi ile birlikte ortaokul ve orta öğretim öğrencilerine din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri uygulamalı olarak öğretilmeye başlandı. İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, projeyle ilgili bilgi verdi.

Okul -Cami Bütünleşme projesinin alt yapısının Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldığını aktaran İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Okul-Cami Bütünleşmesi projesi ile öğrencilerimiz din kültürü ve ahlak bilgisi derslerini uygulamalı olarak camide öğrenecek. Öğrencilerimiz projemizle birlikte camilerde imamlarla tanışıp, uygulamalı olarak eğitim alacak. Her dönem bu şeklide eğitim verildiği zaman bir öğrenci liseden mezun olana kadar yaklaşık 20 defa camiye gitmiş olacak dedi.

Okul-Cami Bütünleşmesi projesi sonucunda öğrencilerin bağımlılıklara karşıda korunacağını dile getiren Sarıkaya, Biz bu projemizle çocuklarımızın manevi dünyalarına da girmek istiyoruz. Bu şekilde her bir öğrencimiz okulundan mezun olduktan sonra cami ve imamın ne olduğunu, dini bilgileri teorik değil de uygulamalı olarak öğrenmiş olacak diye kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Elazığ’da öğrencilere sağlık semineri verildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir