Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Elazığ’da öğrenciler, fidan dikti

Elazığ’da Fırat Anaokulu ve Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle fidan dikme etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında anaokulu öğrencileri, veliler, okul idarecileri ve öğretmenler tarafından Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine 200 adet fidan dikildi.

Çocuklara ağaç sevgisini kazandırmak amacıyla etkinlik düzenlediklerini belirten Fırat Anaokulu Müdürü Nevin Demir, etkinlik kapsamında Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine fidan diktiklerini söyledi.

Orman etkinlikleri haftası kapsamında fidan dikimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Lise Müdürü Adnan Gök ise, ”Fidanlar yurdun süsü biçiminde tanımlanıyor. Fakat ormanların bütün ülkeler için çok önemli bir yer üstü kaynağı olduğu bilinmeli ve hatırda tutulmalı. Ülkemiz açısından ormanlar çok önemli bir yeri kapsıyor. Zira ülkemiz, tuz gölü ve çevresinden başlayarak büyüyen halkalar halinde çölleşiyor. Çölleşmenin önündeki en büyük engel ise bu ektiğimiz fidanlar ve ağaçlardır. Bizde bu doğrultuda çocuklarımızla böyle bir farkındalık oluşturmak istedik. Ağaç sevgisini küçük yaşlarda onlara aşılayarak büyüdüklerinde de ormana ve bitki örtüsüne duyarlı birer yurttaş olmalarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Fidan dikiminin ardından Orman Bölge Müdürlüğü tarafından anaokulu öğrencilerine hediyeler verildi.

Bir önceki yazımız olan Film izler gibi yaralıyı izlediler başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri