Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Elazığ’da karla mücadele sürüyor

Elazığ’da etkili olan yoğun kar yağışının ardından kapanan yollar, il genelinde oluşturulan 120 kişilik karla mücadele ekibi tarafından aralıksız devam ediyor.
Elazığ’da iki gün etkili olan kar yağışı nedeniyle 552 köy yolundan 389’u kapanmıştı. Elazığ Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresinde oluşturulan 70 araçlık ve 120 kişilik karla mücadele ekibinin 24 saat aralıksız görev yapması sayesinde kapanan köy yollarından 117’si açıldı. Geriye kalan 272 köy yolunun da kısa sürede açılması için çalışmalar aralıksız sürüyor.
Kent merkezine en yakın olan ve kış turizminin yapıldığı Sivrice ilçesinde ise 39 köye şuanda ulaşım sağlanamıyor. Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Karla mücadelede gerek İl Özel İdaresi gerekse belediyemizin güzel hizmetleri var. Dün itibariyle 50 tane kapalı köy yolumuz vardı. Şuan için 39 köy yolumuz kapalı. 7 tane mahallemizin ise 6 tanesinin yolları açıldı. Diğer mahallemiz ise kullanılmadığı için kapalı durumda dedi.
Bu yıl beklenilen kar yağışının gerçekleştiğini de ifade eden Başkan Irmak, ilçenin yazın olduğu gibi kışında kayak merkeziyle turizm potansiyeli bulunduğunu ve tüm kayakçıları davet ettiğini kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Kabaklı'dan 'Şehitlere Saygı Konseri' - Elazığ başlıklı makalemizde -, Adalet Ve Kalkınma Partisi ve Atatürk Kültür Merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir