Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Elazığ’da çimento fabrikasının taşınması için imza kampanyası başlatıldı

Elazığ Sivil İnisiyatif Birliği (ESİB) tarafından çimento fabrikasının kentin dışına taşınması için imza kampanyası başlatıldı.
ESİB, “Çimento fabrikası yer değiştirsin, imzanı at şehrine değer kat” sloganıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanında imza kampanyası başlattı. Meydanda çimento fabrikasının kent dışına taşınması için vatandaşlar açılan stantta imza atıyor. Bir aydan beri çimento fabrikasının şehir dışına taşınması için çalışmalara devam ettiklerini belirten ESİB Sözcüsü Ali Koç, “Bu kapsamda Demokrasi Meydanımızda vatandaşlarımızın katkılarıyla bir imza kampanyası başlattık. Çimento Fabrikasının şehir dışına taşınması konusunda Cumhurbaşkanımızın Elazığ’ı ziyaretinde kendilerine bilgi verdik. Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Amacımız insan sağlığına, çevre ve gürültü kirliliğine çimento fabrikasının şehir dışına taşınmasıdır” dedi.

Bir önceki yazımız olan Elazığspor’da Bektaş’ın kaderi netleşiyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri