Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Elazığ’da CERES projesi çalıştayı

İklim değişikliği bağlamında sektörel düzeyde farkındalık geliştirmek amacıyla Mersin Üniversitesi ve Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü tarafından CERES projesi çalıştayı organize edildi. Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü konferans salonunda düzenlenen çalıştay da Prof. Dr. Bülent Şen’in oturum başkanlığında Doç. Dr. Tahir Alp, Prof. Dr. Naim Sağlam, Prof. Dr. Kenan Peker, Prof. Dr. Ferit Rad bilgilendirme yaptı.

Küresel ısınmanın yaşamı tehdit eden bir unsur olduğunu belirten Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Özkan Özbay ise“ İklim değişikliği günümüzde yaşamı tehdit eden en büyük tehlikelerden biridir. İklim değişikliği sadece karasal bölgeleri su ürünlerini etkilemektedir. Dolayısıyla buda tesislerimizi etkilemektedir. Unutmayalım ki ürettiğimiz hiçbir balık, hiçbir canlı ilgisizlikten değil bilgisizlikten ölür. Bu çalıştay ile iklim değişikliğinin su ürünleri yetiştiriciliği sektörünün üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesi ve uyumu için gerekli çözüm önerilerinin geliştirilmesi amaçladık” dedi.

Bir önceki yazımız olan Elazığ’da ’Z Vitamini’ tiyatro oyunu sahnelendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri