Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Elazığ’da 165 köy yolu kapalı

Elazığ’da etkili olan yoğun kar yağışının ardından kapanan köy yollarından 224’ü açılırken, halen kapalı bulunan 165 yolda çalışma sürüyor.
Elazığ’da iki gün etkili olan kar yağışı nedeniyle 552 köy yolundan 389’u kapanmıştı. Elazığ Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresinde oluşturulan 70 araçlık ve 120 kişilik karla mücadele ekibinin 24 saat aralıksız görev yapması sayesinde kapanan köy yollarından 224’ü açıldı. Geriye kalan 165 köy yolunun da kısa sürede açılması için çalışmaların aralıksız devam ettiği bildirildi. İl Özel İdaresi merkezde 10, Alacakaya’da 4, Arıcak’da 2, Baskil’de 9, Maden’de 4, Karakoçan’da 37, Keban’da 4, Kovancılar’da 46, Palu’da 24 ve Sivrice’de 25 olmak üzere toplam 165 köy yolunun halen ulaşıma kapalı olduğu duyurdu.
Bölge genelinde havanın az bulutlu geçeceğini, sıcaklıklarında 2-4 derece artacağını belirten Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma, don olayı ile birlikte yer yer pus ile sis hadisesi beklendiğini bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Elazığ’da yoğun bakım hasta yakınlarına kameralı hizmet başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri