Elazığ Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri, Elazığ Son Dakika Haberleri

Bakan Yardımcısı Alpay: “Kötülükler bizi kamçılar”

Bize ait olan yerli ve milli ürünlerin ortaya çıkması için imkan oluşturur. Onlar varsın yapacakları kötülükleri yapsınlar. Bu kötülükler bizi kamçılar dedi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, yarın gerçekleştirilecek olan milli savunma zirvesi için Elazığ’a geldi. Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nu ziyaret eden Bakan Yardımcısı Alpay, açıklamalarda bulundu.

Elazığ’da milli savunma sanayi zirvesi yapılacağını belirten Alpay, Bu zirvenin ilk adımını daha önceki süreçlerde atılmıştı. Yarın savunma sanayi ile ilgili Elazığ’daki ağır bakım fabrikamızda incelemelerde bulunacağız. Ardından organize sanayi bölgesinde firma ziyaretleri yapacağız diye konuştu.

“Bu kötülükler bizi kamçılar”

Fırat Kalkanı Harekâtı’nda zarar gören Leopard tanklarının parçaları için Türkiye’ye ambargo uygulayan Almanya konusunda açıklamalarda bulunan Alpay, Bu tür ambargolar ve kısıtlamalar bizi daha fazla güçlendirir. Bize ait olan yerli ve milli ürünlerin ortaya çıkması için imkan oluşturur. Onlar varsın yapacakları kötülükleri yapsınlar. Bu kötülükler bizi kamçılar, motivasyonumuzu ve birliğimizi artırır. Şüphesiz önümüzde zorluklar oluyor ama bu zorlukların üstesinden gelmeyi bilen bir milletiz ifadelerini kullandı.

Elazığ’ın ciddi bir sanayi altyapısı olduğunu aktaran Vali Murat Zorluoğulu, Elazığ’ın savunma sanayi yatırımları bakımından cazip bir merkez olabileceğini dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Elazığ güneşin tadını çıkarttı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir